Про відновлення реабілітаційного лікування застрахованих осіб

Відповідно до Закону України від 03.11.2020 №941-ІХ «Про внесення змін до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» відновлено функцію Фонду щодо лікування застрахованих осіб  у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Основним завданням реабілітації є відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактика ускладнень хвороб, зменшення загальних термінів тимчасової непрацездатності та попередження інвалідності. Право на отримання лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за рахунок Фонду мають застраховані особи та/ або члени їх сімей (дитина в супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника) після стаціонарного лікування по закінченню гострого періоду захворювання. Лікарсько-консультаційна комісія закладу охорони здоров’я,за відсутністю протипоказань, надає висновок про потребу в такому лікуванні. Направлення в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів  проводиться за вибором застрахованих осіб.

На час реабілітації продовжується листок непрацездатності, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати особі втрачений за час лікування заробіток.

Нагадуємо, що реабілітаційне лікування надається за такими напрямками: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна, медико-психологічна для учасників АТО, після оперативних втручань на органах зору, при порушені перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація.  Одним із медичних показань для направлення на реабілітаційне лікування є підгострий період захворювання легень,  у тому числі стан після перенесеної пневмонії, що особливо актуально для хворих, які перенесли  гостру респіраторну хворобу COVID-19 ускладнену пневмонією.

Також, зазначаємо,що з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS Cov-2санаторно-курортні заклади відновили свою роботу із дотриманням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в закладах, що надають послуги розміщення на період карантину у зв’язку  з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 №36.

Інші новини