Україна отримає вакцину від коронавірусу вже у першу хвилю розподілу

Про це під час брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко. За його словами, Україна увійшла в перелік країн, яким Глобальна ініціатива Gavi COVAX надасть вакцини від COVID-19 вже у першій хвилі розподілу. Для початку вакцинації вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцини від компанії Pfizer.

“Наступне постачання вакцин у рамках ініціативи COVAX відбудеться з середини лютого до кінця другого кварталу 2021 року. Під час другого постачання Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca”, – розповів Ігор Іващенко.

Також він додав, що наразі в списку вакцин GAVI COVAX, які будуть надаватись, – Pfizer, AstraZeneca, Novavax, Moderna та Curevac. З квітня COVAX очікує на збільшення об’ємів вакцини і МОЗ України також висловлює зацікавленість у продовженні даного партнерства.

Крім цього, аби закупка і постачання вакцин була своєчасною, Україна підпише з Pfizer додатковий пакет документації щодо систем безпеки (ліцензія на імпорт) і відповідальності на основі українського законодавства в тому числі. Упродовж усього процесу вакцинації МОЗ України триматиме зв’язок із COVAX, аби обмінюватися досвідом, спільно напрацьовувати ефективний механізм проведення кожного етапу вакцинації.

Інші новини