У Білозерці вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

У четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів – мільйонів невинно вбитих українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом.

Сьогодні в Білозерці пройшов захід-реквієм біля пам’ятного знаку. Присутні вшанували пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання, запалили свічку пам’яті та поклали квіти до пам’ятника. У заході взяли участь голова райдержадміністрації Андрій Неделько, заступник селищного голови Тетяна Самойлова та представники районного будинку культури.

Завтра всіх жителів Білозерщини просимо приєднатися до акції «Запали свічку пам’яті». О 16 годині у вікнах своїх осель засвітіть свічки пам’яті за жертвами українського народу. Свічка, що мерехтить у вікні – це традиція важлива не лише для пам’яті про Голодомор. Вона єднає нас, творить націю і робить сильнішими.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років. Загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.​