Дистанційна робота закладів дошкільної освіти: пояснюємо, як працюють ясел-садки

У зв’язку з поширенням COVID-19 на території Білозерської громади Надеждівський ясла-садок та Білозерський ясла-садок №2 переведено на дистанційну роботу до 16 листопада 2020 року. У соціальних мережах деякі громадяни почали задавати питання: як можуть дитячі садки працювати дистанційно? Пояснюємо всі тонкощі дистанційної роботи дошкільних закладів у карантинний період

Керівники закладів дошкільної освіти видали накази про встановлення режиму роботи працівників закладів (як педагогічних, так і непедагогічних), встановивши заходи з виконання працівниками освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обовязкам працівників. Окрім цього, керівники визначили особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення (опалювального та охоронного режимів).

Вихованці займаються з батьками вдома за підготовленим планом методистів та вихователів. В умовах карантину важлива взаємодія вихователів та батьків дітей. Так, рекомендується проводити консультації щодо розпорядку дня, харчування і діяльності вихованців, а також онлайн-заняття. Дистанційна  робота закладів дошкільної освіти передбачає тісну співпрацю між працівниками дитячих садків та батьками вихованців в режимі онлайн.

МОН підготувало рекомендації  щодо організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину:

Перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей, поради батькам та корисна інформація щодо занять доступний  за посиланням.

Яку діяльність запропонувати дитині дошкільного віку (рекомендації МОН):

Поради для батьків від МОН та ЮНІСЕФ

Поради батькам дітей дошкільного віку з ОПП

Поради та вправи для дітей дошкільного віку від МОН

Як говорити про коронавірус з дітьми молодшого віку

Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку