В Білозерській ОТГ активних громадян стало більше

В березні в Білозерській ОТГ відбулися тренінги за програмою “Активні громадяни” для молоді та педагогів з 5 навчальних закладів. Керував навчальним процесом тренер-фасилітатор Євген Гладкий.

В результаті програми учасники та учасниці підтвердили формулу: «40 учасників з 5 навчальних закладів 3 населених пунктів Білозерської ОТГ + 1 тренер-фасилітатор Евгений Гладкий + 12 годин напруженої праці + ідеї майбутніх проектів + позитивна атмосфера + нова інформація = тренінги за програмою “Активні громадяни” Active Citizens Ukraine».

«В рамках нашого екопроекту ми вирішили не лише підвищувати екологічну свідомість та культуру молоді Білозерської ОТГ. Важливим завданням для себе ми поставили підвищити їх громадську активність. Щоб молодь вчилася проявляти ініціативу, шукала шляхи вирішення проблем, які є в громаді, згуртовувалася та діяла, – розповідає Елла Петренко, керівниця проекту, голова громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку». – Майже всі члени нашої організації є випускниками програми «Активні громадяни». Ця програма дала поштовх старту та реалізації більше 10 наших проектів соціальної дії в громаді. Ми дуже вдячні Фонду «Об’єднання», особисто Юрію Антощуку, та тренеру-фасилітатору Євгену Гладкому за те, що погодилися провести для білозерців 2 тренінги за цією програмою. Завдяки цьому на 40 активних громадян в Білозерській ОТГ стало більше! Отримані навички допоможуть їм підготувати свої заявки не лише на програму «Активні громадяни», а й на конкурс учнівських ініціатив, який стартуватиме у квітні».

«Хто має навести лад у вашій оселі? Сусіди, мер, президент? А у громаді? Приємно бачити вмотивованих людей, які прагнуть своїм прикладом творити зміни у громаді. Жителі Білозерщини дійсно дивують ентузіазмом та рішучістю» – зазначив тренер-фасилітатор програми «Активні громадяни» Євген Гладкий. – Вмотивовані педагоги та молодь під час тренінгів знайомилися, комунікували, гралися, думали. Краще підійшла б фраза: “Думали, граючись”. Адже мета першого дня тренінгу – показати як на практиці розбудовується довіра та взаєморозуміння в громаді. Про ці важливі речі учасники та учасниці багато говорили. А також про те, чим вони пишаються, і що заважає розвитку їх громади, які конкретні особисті навички кожного можуть знадобитися для цього розвитку. Коли в кінці дня ми підбивали підсумки і ділилися враженнями, емоціями, і фраза однієї з учасниць “Зачепило!” стала найвищою оцінкою моїй роботі».

Оксана Маханько, вчителька Надеждівського ЗПЗСО: «У час великих змін в країні, здається, тільки ліниві «сидять на місці». На моєму шляху в освоєнні «нових горизонтів» став цікавий тренінг «Активні громадяни» Британської ради, який я відвідала 12-13 березня в смт.Білозерка. Тренер Євген Гладкий цікавими вправами та іграми в перший день допоміг великій групі незнайомих людей не тільки познайомитися, а знайти спільну мову та розповісти про себе. Другий день дав можливість задуматися не тільки над проблемами громади, а й над способами їх подолання. Ключовим запитанням для мене стало: «А що особисто я можу зробити для того, щоб наше життя стало кращим, комфортнішим?» Отже, після дводенного курсу з’явилися мрії, ідеї, плани… А найголовніше, віра у власні сили!»

Тетяна Ревенко, вчителька англійської мови в Білозерському науковому ліцеї імені О.Я. Печерського: «Дуже пізнавальний тренінг, який дав розуміння того, що об’єднаними зусиллями можна розвивати наше селище та його громадян тільки в кращу сторону. Допоміг зрозуміти, що байдужість – це учорашній день, а щасливе майбутнє – це наша кропітка робота! Такі тренінги мотивують молодь не зупинятися, а досягати своїх цілей, заради населення, та насамперед заради самого себе! Хочете щось змінити? Запишіться на тренінг і не будьте осторонь болючих питань нашого селища Білозерка!»

Ковязіна Оксана, заступниця директора з виховної роботи Білозерського закладу повної загальної середньої освіти №2 імені Богдана Хмельницького: «Всі учасники тренінгу із нашого закладу дуже вдячні  організатору та тренеру за проведений тренінг, ми дізналися дуже багато нового, познайомилися з проблемами та досягненнями громад, інших закладів та сіл. Тренінг підштовхнув нас до написання колективного проекту: учні та вчителі».

Івченко Наталія з Надеждівського ЗПЗСО: «Тренінг «Активні громадяни» надав можливість проаналізувати і виявити слабкі і сильні сторони нашої громади. Перевагою тренінгу є методика його подання, які вміло поєднали теорію, практику і розрядку.  Я отримала  велику кількість надзвичайно корисної інформації, нові форми роботи і заряд позитивної енергії. Тренінг надав можливість побачити, як діяти в певних ситуаціях, відчути, що ти робиш і чому, як ти мислиш і головне, як це можна змінити в кращу сторону».

Лугова Марина, вчителька Надеждівського ЗПЗСО: «Я рада, що змогла бути учасницею тренінгу “Активні громадяни”, бо саме там  ще раз упевнилася в тому, що і в  Україні є свідомі громадяни, які роблять корисне для суспільства. Вони не чекають подяки  чи нагороди, вони просто роблять те, що підказує їм розум і серце. Я й сама вже давно міркувала над тим, що треба діяти, щось  змінювати в житті задля покращення рівня життя в Україні, а не за її межами. Корисними були всі два дня. Маю бажання  не тільки спробувати написати проект, а і втілити його в життя. Дуже вірю в удачу».

Толмач Діна з Томинобалківського ЗПЗСО: «Тренінг був цікавий та корисний. Особливо сподобався старшокласникам. Будемо застосовувати отримані знання на практиці та візьмемо участь у проекті».

Фотогалерея з І тренінгу (12-13 березня 2019р.):  https://www.facebook.com/pg/BilozerkaCenterRegionDevelop/photos/?tab=album&album_id=2117047125056793

Фотогалерея з ІІ тренінгу (19-20 березня 2019р.):  https://www.facebook.com/pg/BilozerkaCenterRegionDevelop/photos/?tab=album&album_id=2126963364065169

Тренінги з соціальної активності та підготовки проектів соціальної дії відбулися в рамках проекту “Впровадження роздільного збору сміття в 5 навчальних закладах Білозерської ОТГ”, що реалізує ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” у співпраці з Мережа правового розвитку та Білозерська селищна рада за підтримки Інститут лідерства та управління УКУ та Фундації Чарльза Стюарта.

#МПР
#Білозерка
#Розвиток_громад
#Роздільний_збір_сміття

Інші новини