Твоя майбутня професія – твій вибір!

Processed with VSCO with preset

23 січня відбулися профорієнтаційні уроки для учнів з 8 по 11 клас Білозерського ЗПЗСО №2 ім. Богдана Хмельницького.

На уроці «Пілотне професійне самовизначення» учні 10-11-х класів дізналися про вимоги до власного успішного працевлаштування та ознайомилися із схемою Є.О. Климова «Особистий професійний план». Крім того, школярі вчилися об’єктивно здійснювати самоаналіз рівня розвитку своїх професійно важливих якостей і співвідносити їх з вимогами професій. Дізналися учні і про професійні тенденції ХХІ століття та як вони впливають на самореалізацію. Активне обговорення старшокласників про основні чинники вибору професії дало свої результати. Більшість з них схилися до думки, що все ж таки в пріоритетах правильного вибору професії на першому місці стоять власні інтереси та психологічні схильності. Було проведено соціологічне анкетування, яке дало змогу визначити рівень свідомого ставлення учнів до майбутнього.

Processed with VSCO with preset

У 9-му класі відбувся урок «Знайди свій шлях», метою якого було привернення уваги підлітків до питання вибору професії. Учні намагалися відповісти на питання «Як поєднати мрію та реальність?» визначившись із факторами, які обумовлюють вибір людини професійної діяльності та помилками, які допускаються при обранні майбутньої професії. Ознайомились учні і з навичками міжособистісного спілкування, які є затребуваними багатьма професіями та новими професіями, що утворюються на стику вже відомих професій.

Восьмикласники поглибили свої знання про сутність діяльності за професіями, які подобаються. Учні були проінформовані про актуальні професії на ринку праці та затребуваними професіями, зокрема робочими. Інтерактивні вправи «День із життя», «Топ-10 професій», «Професія і гендер» розширили уявлення дітей про світ професій.

Processed with VSCO with preset

Також здобувачі освіти ознайомилися із новою веб-базованою он-лайн платформою «Моя професія: консультаційна мережа». 12 учнів виявили бажання протестуватися, аби оцінити власні здібності, визначити професійні інтереси та були запрошені до центру зайнятості, щоб проаналізувати отримані результати з допомогою фахівців з профорієнтації.

Провідний фахівець з профорієнтації  Білозерської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості Неннова Є.С.

 

Інші новини