В дитячих садках Білозерської громади пройшли різдвяні ранки

Характерною прикметою новорічного свята в Україні було щедрування — давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя членам сім’ї й розквіту господарства.

З цього приводу у дитячих садках Білозерської громади пройшли різдвяні ранки. У Білозерському ясел-садку № 5 вихователь Тетяна Торопенко та діти старшої групи підготували колоритну різдвяну забаву для маленьких вихованців.

Дошкільнята вбрані у вишиванки та національні костюми виступали у святково прикрашеному музичному залі. Поміж співами й танцями, ведуча свята розповіла малечі, як потрібно відзначати Різдво, Щедрий вечір і Водохреща. Окрім цього, працівники дитячого садка ознайомили дітлахів з традиціями новорічного свята, серед яких: щедрування, засівання, рядження.

«Організували свято, аби розповісти діткам про українські традиції і прищепити любов до своєї культури. Навчати любити свій народ і традиції потрібно змалку, – вважає директор Якубович Наталія Станіславівна. – На щастя, ми живемо у такий час, коли колядувати й щедрувати можна відкрито. Тому так хочеться донести до дітей те прекрасне, що збереглося у фольклорі. Такі вистави, – продовжує директор, – найкраще влаштовувати саме для найменших. Адже в дитинстві усі враження – найбільш сильні та яскраві».