Свято Івана Купала в Білозерці вдалося на славу!

6 липня Білозерка святкувала день Івана Купала. Святкове дійство розпочалося о 6 годині вечора на березі Білого озера. На початку свята присутніх привітала селищний голова Антоніна Чередник. Розпочалося гуляння з пісні «Запали вогонь» у виконанні Юлії Сікози. Окрім цього, глядачів розважали вокальні ансамблі «Славутянка», «Білозерчанка» та сольні виконавці: Віталій Синяк, Антон Нікіфоров, Людмила Стенгецька і Олена Александрів.

На галявині біля озера були встановлені атракціони та дитячі розважальні майданчики. Крім цього, розташовувались намети «Купальська зачіска», «Боді-арт» та «Сувенірна крамничка». Дітлахам проводили майстер-класи з зачісок та розпису хною. Працювали торгові намети з шашликами, пирогами, солодкою ватрою тощо, тож зі свята голодним ніхто не пішов.

Під час святкування кожен міг знайти собі заняття до смаку: дівчата змагались у конкурсі з плетіння вінків “Кращий Купальський віночок”, хлопці виявляли дужчого у перетягуванні канату. Ведучі розважали дітлахів народними забавами та іграми. Всі учасники конкурсів отримали подарунки. Також відбувся конкурс «Купальська красуня», де взяли участь: Анжеліка Демура, Наталія Синяк, Ніколь Орлова та Вероніка Дерваль. Учасниці порадували глядачів купальськими образами і костюмами. Кожна красуня отримала нагороду в своїй номінації, а головний приз і перемогу здобула тендітна Ніколь Орлова.

За старовинною традицією посеред галявини хлопці встановили купальське дерево «Марену», а дівчата прикрасили її стрічками та віночками. Особливого колориту святу додав вихід водяного з озера. Він заспівав пісню та водив хоровод разом з присутніми. Театралізоване дійство продовжилось спаленням опудал Марени та Купала, що символізують воду та вогонь. Молоді дівчата, які ще не знайшли свого судженого, ворожили на плетених вінках та запускали їх у воду. Коли вже стемніло учасники святкового дійства розпалили багаття, а бажаючі стрибали через нього та водили хороводи. Вважається, що багаття розпалене на день Івана Купала принесе людям щастя та любов. Закінчилась програма святковою дискотекою.

Захід пройшов на високому рівні. Жителі Білозерки та гості залишились задоволеними містичною атмосферою старовинного дійства.

Висловлюємо подяку організаторам свята, учасникам, гостям та підприємцям, що взяли участь у святкуванні дня Івана Купала.

Інші новини