Ти – ФОП або найманий працівник? Звертайтесь за державною допомогою – розповідаємо як це зробити

Ти - ФОП або найманий працівник? Звертайтесь за державною допомогою - розповідаємо як це зробити

Вже близько 300 тисяч людей в Україні зареєструвались у системі для отримання 8 тис. грн державної фінансової допомоги під час карантину. Всього цю виплату можуть отримати близько мільйона і ФОПівців та найманих працівників.

В Уряді радять громадянам швидше реєструватись для отримання виплати, адже наприкінці року через свята можуть бути певні нетривалі затримки у здійсненні виплат. Ті, хто зареєструється у системі після 21-22 грудня, зможуть отримати виплати вже після нового року ближче до Різдва, 7 січня.

Тож, аби ви без проблем могли звернутися за отриманням фінансової допомоги, ми зібрали відповіді на найпоширеніші питання стосовно одержання 8 тис. грн державної допомоги.

Питання: хто може розраховувати на допомогу?

Відповідь: одноразову матеріальну допомогу в розмірі до 8 тисяч гривень зможуть отримати:

• наймані працівники, які займані на підприємствах, робота яких обмежується в карантин
  • фізичні особи – підприємці, робота яких обмежується в карантин.

Питання: що потрібно мати перед зверненням за отримання допомоги?

Відповідь: перед зверненням за отриманням одноразової допомоги необхідно:

• мати відкритий банківський рахунок в банку за стандартом IBAN;
  • підключитися до Порталу Дія;
  • подати через Портал Дія заяву до 31 грудня 2020 року включно.

Головним критерієм при заповненні заяви є вірний КВЕД підприємства, який зазначений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Питання: яку інформацію потрібно вказати у заяві?

Відповідь: у заяві про виплату одноразової матеріальної допомоги зазначається:

• прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта;
  • адреса місця проживання;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи критеріям, передбаченим частинами першою та другою статті 2 закону, що здійснюється шляхом проставлення відповідної позначки заявником;
  • номер банківського рахунка для виплати одноразової матеріальної допомоги – за стандартом IBAN.

Важливо, що усі застраховані особи, а це ті особи, за яких або які сплачували єдиний внесок у третьому кварталі цього року і середньомісячний заробіток яких не перевищував 30 тисяч гривень, отримають таку допомогу.

Як отримати фінансову допомогу в декілька кліків через застосунок “Дія” – дивіться у відео: