Протокол засідання комісії з питань ТЕБ та НС №7

Протокол засідання комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №7

 

від 20 березня 2020 року                                                                             смт Білозерка

 

Головувала Чередник А.І. – селищний голова.

Присутні: члени комісії – Білоус В.С., Яковлєва Т.М., Шепель Є.О., Москаленко О.М., Кисіль О.В., Івченко О.О., Слободянюк В.С., Шевейко С.В.

Запрошені: Піскун А.М., Коломоєць М.В., Самойлова Т.В., Черноус О.Г.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. Про стан впровадження попереджувальних заходів щодо нерозповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19).

СЛУХАЛИ:

 1. Про стан впровадження попереджувальних заходів щодо розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19).

ІНФОРМУВАЛИ: Чередник А.І., Шепель Є.О., Кисіль О.В., Шевейко С.В., Черноус О.Г.

За результатами засідання комісія вирішила:

За результатами засідання коміся вирішила невідкладно – до покращення епідемічної ситуації:

 1. Заборонити:

–  відвідування закладів освіти її здобувачами до 3 квітня 2020 року;

– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів органів місцевого самоврядування;

–  до 3 квітня 2020 року роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту;

 1. вжити заходів до негайного припинення стихійної торгівлі на території ради.
 2. створити групи щодо забезпечення осіб похилого віку та малозахищених верств населення, які мають найбільший ризик настання летальних наслідків продовольством, ліками та предметами першої необхідності.
 3. надати в організаційний відділ апарату облдержадміністрації:

– перелік осіб похилого віку та малозахищених верств населення, які мають найбільший ризик настання летальних наслідків та потребують забезпечення продовольством, ліками та предметами першої необхідності;

– перелік волонтерів зокрема з медичною освітою, для їх можливого залучення до роботи із хворими на коронавірус;

– перелік організації надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки.

 1. опрацювати питання з керівниками торгових мереж на підпорядкованій території адресної доставки на онлайн замовлення продуктів та засобів першої необхідності
 2. керівникам комунальних підприємств з Головним управлінням Держпродспоживслужби в області посилити контроль за системами водопостачання і водовідведення населених пунктів шляхом утворення комісій з перевірок підприємств питного водопостачання та водовідведення, забезпечивши відбір та направлення на дослідження проб питної води до акредитованої лабораторії.
 3. зобов’язати керівників підприємств питного водопостачання на підпорядкованій території, які централізовано подають питну воду населенню, посилити виробничий лабораторний контроль за якістю та безпечністю питної води відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затв. наказом МОЗ України від 12.05.2010 №400 з наданням результатів досліджень до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області не пізніше наступного дня з їх отримання.
 4. керівникам комунальних підприємств забезпечити цілодобове постачання питної води в населених пунктах.
 5. організувати доставку громадян в медичні заклади для проходження процедури гемодіалізу.
 6. провідному спеціалісту по зв’язкам з громадськістю висвітлити на офіційному сайті селищної рали інформацію про заборону в період дії карантину відкриття навігації маломірних суден у 2020 році.
 7. провести роботу з громадянами Білозерської об’єднаної територіальної для їх можливого залучення до роботи із хворими на коронавірус, зокрема волонтерів з медичною освітою.
 8. створити робочу групу по проведенню обстежень підприємств, установ, закладів освіти, сфери послуг та торгівлі громадського харчування перевезення пасажирів, закладів розважальної діяльності, культури стосовно діяльності яких встановлено обмеження.
 9. Білозерському відділенню Національної поліції забезпечити контроль за виконанням заходів постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215., а саме заборони роботи суб’єктів господарювання, які передбачають приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
 10. територіальним відділенням Держпродспоживслужби забезпечити контроль:

14.1. За системами водопостачання і водовідведення населених пунктів в частині відповідності питної води вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затв. наказом МОЗ України від 12.05.2010 №400 санітарним нормам (у складі комісій районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, ОТГ, як це передбачено п.9 протоколу №12 від 16 березня 2020 року).

14.2. За зверненням Національної поліції брати участь у здійсненні заходів, спрямованих на запобігання торгівлі харчовими продуктами на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях, які не відповідають вимогам санітарних заходів.

14.3. Забезпечити контроль закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо) за дотримання санітарних норм при організації діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки

 1. Провідному спеціалісту по зв’язкам з громадськістю розміщувати на офіційному сайті селищної ради інформацію про заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції (COVID-19), соціальну рекламу про те, «як запобігти коронавірусу».
 2.  Провідному спеціалісту по зв’язкам з громадськістю, інформувати про виконання завдань визначених цим протоколом та про вжитті заходи обласну державну адміністрацію та Департамент здоров’я облдержадміністрації.
 3. Призупинити діяльність на час карантину повинні наступні об’єкти:
 • заклади громадського харчування. Дозволена лише онлайн доставка продуктів харчування за умови дотримання окремих протиепідемічних заходів;
 • торгово-розважальні центри, установи сфери послуг та торгівлі (крім онлайн послуг), фітнес зали та спортивні центри. Дозволено лише діяльність продуктових магазинів, супермаркетів та аптек з обмеженою кількістю людей, яка може одночасно перебувати у приміщенні. А також спеціалізованих магазинів дитячого харчування. Працівникам цих закладів при обслуговуванні керуватися засобами індивідуального захисту з дезінфекційною обробкою відкритих поверхонь:
 • промислові, сільськогосподарські та стихійні ринки;
 • перукарні, установи побутового обслуговування (салони краси);
 • забороняється надання планової стоматологічної допомоги у всіх стоматологічних закладах усіх типів форм власності.

Дозволяється діяльність наступних об’єктів через онлайн замовлення чи телефоном.

Для закупівлі всіх інших груп товарів (господарські та будівельні магазини) можуть приймати замовлення онлайн або телефонним зв’язком, аби здійснювати доставку.

В штатному режимі продовжать роботу з дотриманням протиепідемічних заходів:

 • банки;
 • поштові відділення;
 • автозаправні станції;
 • станції технічного обслуговування.
 1. Роботодавцям рекомендується організувати дистанційну роботу для працівників старше 55 років та осіб, які мають хронічні захворювання.
 2. Керівникам підвідомчих установ Білозерської селищної ради:
 • довести до відома працівників інформацію про можливість отримання
  відпусток у порядку, визначеному законодавством (без урахування графіків
  відпусток), на відповідний період та максимально сприяти реалізації права
  працівників на їх отримання;
 • визначитися щодо наявності технічної та практичної можливості
  запровадження на період з 16 березня по 03 квітня 2020 року здійснення
  підпорядкованим персоналом (за його згодою) роботи в режимі віддаленого
  доступу з використанням електронних засобів комунікації та технологій.
 • Підготувати список таких працівників, прийняти управлінське рішення;
  поінформувати працівників, для яких запроваджено дистанційну форму
  роботи, про необхідність виконання упродовж робочого часу посадових
  обов’язків у повному обсязі, перебування на постійному мобільному зв’язку,
  систематичної перевірки електронної пошти та надання відповідей на листи, за
  потреби з’являтися на роботу.
 1. Створити місцеві антикризові штаби по забезпеченню незахищених верств населення продуктами харчування та медикаментами.
 2. Забезпечити безумовне виконання п.п. З п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215 в частині заборони роботи закладів торговельного обслуговування населення (ринків усіх типів та форм власності).
 3. Вжити заходів щодо обмеження прийому фізичних осіб органами, закладами, підприємствами, установами, організаціями, що забезпечують надання адміністративних послуг. В окремих випадках відповідні органи можуть визначити перелік послуг та підстави для прийому фізичних осіб з метою надання адміністративних послуг як невідкладних. Забезпечити надання адміністративних послуг юридичним особам дистанційно.

Інформацію про такі заходи довести до відома населення з використанням офіційних веб-сайтів та інших комунікаційних засобів.

 1. Рекомендувати підприємствам здійснити перепрофілювання своїх потужностей під виробництво масок та засобів медичного захисту.

Голова комісії                                                                      А.І.Чередник

Секретар  комісії                                                                 Т.М.Яковлєва

Інші новини