«Масляну гуляємо, весну зустрічаємо!»: в ЦТДЮМ яскраво відзначили свято

Весело, яскраво і колоритно проходять щорічні гуляння Масляної в Центрі творчості дітей, юнацтва та молоді Білозерської селищної ради. Це древнє слов’янське свято, що дісталося нам у спадщину від язичної культури, збереглося і після прийняття християнства. Вихованці гуртків з нетерпінням чекають свята Масляної, адже це час захоплюючих розваг, народних забав та веселих конкурсів.       Справжнє дійство розгорнулося 27 лютого біля стін закладу і цього року. Весела Масляна зустрічала гостей жартівливими віршами, веселими піснями та хороводами. Гуртківці Центру залюбки змагалися у веселих естафетах, іграх, запальних «анімашках» та вікторині про прикмети свята.  Але неменше азартними були і батьки під час гри «Вгадайка», де вони повинні були вгадати на смак варення, не всі впоралися з завданням але це було дуже весело.     Головним символом свята Масляної, що символізує сонце і тепло є смачні, духмяні млинці а також безліч різноманітного варення та духмяного чаю, якими пригощали і ласувалися всі гості.        Наприкінці свята неодмінним дійством стало спалювання опудала Зими. перед тим як спалити опудало усі присутні на папері написали усі свої негативні емоції та поклали їх до ляльки щоб вони згоріли і ніколи більше не поверталися. Під дружній заклик усіх присутніх велика лялька згоріла, символізуючи закінчення зими та наближення весни.Хочеться вірити, що захоплююче свято, сповнене народних ритуалів та обрядів, яке символізує  остаточну перемогу весни над зимою, тепла над холодом, дасть надію нашому українському народу на знищення старого, зношеного світу і звільнення місця дня нового, молодого та кращого.

Висловлюємо велику подяку за допомогу у проведені свята Будко Олені Миколаївні, Литвиненко Асі Володимирівні та  артистам за їх чудові пісні Нікіфорову Антону, Сікозі Юлії та також батькам вихованців за смачні млинці та чудовий настрій.

Вітаємо всіх з Весною!