Як заклади освіти Білозерської громади День козацтва відзначали

14 жовтня Україна відзначила День захисника Вітчизни та День козацтва. У закладах освіти Білозерської громади пройшли тематичні заходи, які покликані виховати у підростаючого покоління любов до України.

У науковому ліцеї ім. О.Я. Печерського творчо підійшли до святкування Дня козацтва. Ліцеїсти підготували номери на різний смак. Це і танці, і співи, і народні сценки. Всі номери були об’єднані темою козацтва. Учні та вчителі одягнені в народні вбрання показали, що білозерчани справжні діти козацького роду! В кінці свята на гостей чекала смачна козацька каша.

У Білозерському яслах-садку №3 проведена тематична розвага під назвою «Хай живе козацька воля – хай живе козацький дух». На свято був запрошений захисник України, учасник АТО, татко вихованця старшої групи – Чегодаєва Кирила, Петро Володимирович, який привітав майбутніх захисників Батьківщини зі святом. В середній та старшій групах  проведені  тематичні заняття “Знай і люби свою Батьківщину”. Окрім цього, спільно з вихователями  малята  груп  раннього та дошкільного віку виготовили колективні роботи   з малювання та аплікації на тему «Ми за мир  на Україні».

У яслах-садку комбінованого типу № 4  були провелені наступні заходи:

• Виставка художніх виробів «Осінній вернісаж»;
  • Концертна програма за участю дітей та їх батьків усіх вікових груп;
  • Святкова ярмарка.

У Надеждівському ЗПЗСО відбувся «Козацький квест». Учні 5-11 класів продемонстрували свої знання про славне козацтво на станціях квесту: «Стройова підготовка»,  «Вірю-не вірю», «Чумацький шлях», «Мистецька», «Запорізька січ», «Влуч у ціль», «Козацькі ребуси», «Караоке», «Гонка за лідером», «Стіннівка до свята». Крім того, до Дня Козацтва з  учнями закладу проведено тематичні  виховні години, а з учнями 3 класу було проведено Козацькі батли. Не залишилися без уваги і захисники України. Учні привітали їх листівками.

У Томинобалківському ЗПЗСО пройшли заходи: «Майбутні захисники України» – 2 клас, «Козацькому роду нема переводу» – 3, 4, 6 класи, «Майбутні захисники» – 5 клас, «Не хвались, ідучи у бій, а хвались, ідучи з бою» – 7 клас, «Нумо, козаче!» – 8 клас, «Україна – мати. Вмій її захищати» – 9-10 класи, «А ми тую козацькую славу збережем» – 11 клас. Учнівський та педагогічний колективи запросили до закладу учасників бойових дій на сході України сіл Томина Балка та Новодмитрівка. Учні з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості та витримки.

У Розливнянському сільському клубі відбувся захід “Як козаки кашу варили”, на який завітав учасник АТО Петро Юревич.

В КЗ “Черешеньський сільський клуб” відбувся захід “Козацька держава – наша гордість і слава”, в якому взяли участь розливнянський бібліотекар Світлана Кошолап та діти села. Катерина Боярчук виконала пісні “Не твоя війна” та “Солдат України”. Почесним гостем заходу був житель Черешеньок села, учасник бойових дій – Щербаков В. І.

Як відзначили свята ЗПЗСО №2 та ясла-садок №5 ми писали раніше.