Інспектор праці закликає підприємців задекларувати найману працю!

Шановні підприємці Білозерської громади!!!

Селищна рада розпочинає моніторинг підприємців, які працюють на території Білозерської громади, з метою подолання  незадекларованої праці. Незадекларована праця в Україні найчастіше проявляється у таких формах:

• економічна діяльність без державної реєстрації;
  • наймана праця без оформлення трудових відносин;
  • приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;
  • маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

У будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати зростуть і штрафні санкції за порушення законодавства про працю.

За найбільш серйозні порушенням недобросовісним роботодавцям доведеться розпрощатися з немаленькою сумою.

Наприклад, за використання нелегальної праці, відповідно до статті 265 КЗпП, передбачена відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного незадекларованого працівника, і з 2019 року вона становитиме 125 тис. 190 грн.

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Щоб вивести відносини між роботодавцями та працівниками з «тіні»,  до штату Білозерської селищної ради було введено робочу групу, на чолі з Провідним  спеціалістом-інспектором охорони праці.

На сьогоднішній день ми володіємо повною інформацією щодо кожного платника податків, який використовує тіньову працю та скільки він сплачує податків в бюджет громади.

З метою недопущення порушень трудового законодавства інспектором праці Шевейко С. В. буде здійснено відвідуваня інформаційного характеру,  під час яких роботодавців та працівників буде поінформовано  про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю. У разі виявлення правопорушень з боку підприємців, будуть вжиті жорсткі заходи у рамках чинного законодавства.