Генеральний план – ключ до розвитку громади

Зі створенням об’єднаної територіальної громади у селищної ради з’явилося багато нових можливостей, зокрема, у питанні впорядкування земельних відносин. Важливим етапом у цьому процесі стало виготовлення та затвердження генеральних планів населених пунктів. Про ці та інші земельні питання нам розповіла інспектор із земельних питань Антоніда Іванівна ГРЕК:

– Сьогодні громадянами та юридичними особами для сільськогосподарського виробництва на території ОТГ використовується 14183,3463 га земель сільськогосподарського призначення, з них – 13771,0616 га сільськогосподарських угідь, в тому числі: рілля-12293, 2054 га, багаторічні насадження – 242,343 га, з них: сади-172,194 га, виноградники – 70,149 га, пасовища-1215,9132га.

На території об’єднаної територіальної громади функціонує 21 фермерське господарство, які займають площу 935,8719 га, з них – 632,1776 га ріллі Основний напрямок діяльності товаровиробників та фермерських господарств на території ОТГ- вирощування зернових та технічних культур. Також в громаді налічується 636 особистих селянських господарств на площі 788,1736 г. 15 га землі виділено громадянам для ведення колективного садівництва, 72,8562 га – учасникам  АТО для ведення особистих селянських господарств, з яких 21,3765 га передано у власність, решта знаходиться в стадії оформлення. Станом на 1 липня громадянам та юридичним особам для ведення сільськогосподарського товаровиробництва передано в оренду 801,2871 га земель,  що складає 30% від загальної кількості земель запасу.

Сьогодні повністю завершено оформлення земельних ділянок під закладами освіти. Прийнято рішення про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель під об’єктами нерухомого майна комунальної власності Білозерської селищної ради з метою визначення меж земельних ділянок, їх розмірів, складу угідь, для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти. На черзі роботи по оформленню земельних ділянок під дитячими садками.

Також розроблено та затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність селищній раді для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги – для будівництва Білозерської амбулаторії загальної практики сімейної медицини та зареєстровано право комунальної власності.

Завершено топографо-геодезичне знімання в масштабі 1:2000 Білозерки, Надеждівки, Томиної Балки, Новодмитрівки, Розливу і Черешеньок. На завершальній стадії роботи з топографо-геодезичного знімання Зорівки і Знам’янки. Розроблений і затверджений рішенням сесії генеральний план Білозерки, а також розроблено генеральний план Надеждівки. Найближчим часом відповідна робота розпочнеться і стосовно Розливу і Черешеньок. Крім того, розроблений проект встановлення меж прибережної захисної смуги Білого озера в межах населеного пункту, в стадії розробки проект встановлення меж Білозерки.

Виготовлення генеральних планів істотно покращує земельні відносини у громаді, адже власники земельних ділянок і нерухомого майна можуть безперешкодно узаконити майнові права, врегулювати питання зі сплатою земельного податку під комерційними об’єктами, у документі чітко окреслені санітарні зони, такі як сміттєзвалище і кладовище. До речі, у генплані Білозерки визначені межі розширення цих територій.

Генеральний план відкриває нові можливості у залученні інвестицій. Цим питанням активно займаються спеціалісти селищної ради.

Земельних ділянок для ведення особистого сільського господарства і будівництва житла на території громади вдосталь. Тож, якщо ви бажаєте отримати землю у власність, звертайтеся до селищної ради.

Довідково:

Генеральний план – це найбільш важливий і принциповий документ щодо розвитку населеного пункту та визначення меж і функціонального призначення земельних ділянок. Виключно після затвердження генплану можливе використання земель за новим функціональним призначенням. Генплан отримує силу закону і виконання його регламентів є обов’язковим на період терміну його дії. Він враховує не тільки побажання інвесторів з точки зору економічного розвитку населеного пункту і окремих його частин, в ньому розраховується площа районів житлової, промислової, комерційної, забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку поселення. Також враховуються сучасні соціальні та екологічні стандарти. До соціальних стандартів, для виконання яких резервуються відповідні території, відносяться будівлі культурного та побутового обслуговування, навчальні заклади (школи, дитячі садки), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об’єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті і відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки.

На стадії виконання генерального плану розраховуються і визначаються джерела та мережі водопостачання, способи каналізації, канали водовідведення, електричні джерела живлення і мережі. Генпланом моделюється і прогнозується розвиток транспортної мережі, резервуються необхідні на перспективу профілі вулиць і магістралей.