Заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми обговорили в облдержадміністрації

Заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми обговорили в облдержадміністрації24 червня члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації на чолі з заступником голови ОДА Сергієм Тригубом розглянули питання протидії спалаху африканської чуми свиней, що виникла 20 червня у Херсоні.

До складу комісії ввійшли представники управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Херсонського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, міської ДНПК при  Херсонській міській раді, а також Головного управління Національної поліції в Херсонській  області та ін.

За повідомленням начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталія Боярського, встановлено 1 випадок захворювання тварини. Після лабораторного підтвердження фахівців про спалах АЧС, у Суворовському районі міста Херсона 21 червня оголошено карантин,  що триватиме 40 днів.

У зоні карантину здійснено ліквідацію поголів’я свиней. А на територію радіусом 5 км, що охоплює частину адміністративної території м.Херсон, смт.Чорнобаївку та с.Висунці Білозерського району, встановлено обмеження на реалізацію та перевезення свиней.

Члени комісії затвердили План заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней.

Так, буде проведено епізоотичне розслідування з визначенням джерела збудника хвороби та його ліквідацією. Посилиться контроль й заходи запобігання реалізації живих свиней у невстановлених місцях, не ідентифікованих відповідно до діючих вимог, за відсутності супровідних ветеринарних документів.

Херсонцям рекомендовано не купувати на ринках свіже м’ясо протягом карантинного періоду.

Інші новини