Що чекає на комунальних боржників

Громадяни, які отримали на руки гроші у рамках монетизації субсидії, але не платитимуть за житлово-комунальні послуги, ризикують залишитися без цього виду допомоги від держави на наступний період, допоки не виплатять цей борг.

З 1 травня буде діяти норма, по якій людина, яка має місячну заборгованість за житлово-комунальні послуги не отримає субсидію на наступний період.

Якщо борг за комунальні послуги сягнув 340 гривень, то субсидію забирають. Повернути її можна, якщо розрахуватися з боргами, зробити реструктуризацію чи піти із заявою до суду.

З травня є ще один спосіб: тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Для цього обов’язково потрібно у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення.

Якщо станом на травень не маєте прострочену понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто за березень, то  борги за квітневу комуналку не братимуться  при перепризначенні субсидії у травні.

Але, якщо станом на травень маєте прострочену понад два місці заборгованість за оплату комунальних послуг, то на неї нараховуватимиться пеня, надання послуги припиняється, з готівки переход на безготівковий розрахунок.

А після погашення боргів  споживач так само зможе звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту, і претендувати на субсидію.

Добросовістна платіжна  дисципліна споживачів, які отримують субсидії, забезпечить безперебійне отримання послуг централізованого водопостачання, водовідведення, яке першочергово залежить від авансової оплати за електроенергію.

Ірина Гроза, директорка МКП «Водограй»

Інші новини