Антоніна Чередник: «Децентралізація – це безпрецедентний крок Президента»

Як на Білозерську ОТГ вплинула децентралізація? Який план розвитку громади на найближчі роки? На ці та інші питання дає відповідь селищний голова Антоніна Чередник.

Розкажіть, будь ласка, що за останній рік змінилося у вашій громаді після об’єднання?

Децентралізація – це безпрецедентний крок Президента. Досі українська влада намагалася якомога більше повноважень та ресурсів акумулювати у центрі, а вже потім перераховувати кошти на власний розсуд. Завдяки реформі децентралізації, ініційованій та підтриманій Петром Порошенком, доходи місцевих бюджетів зросли більш ніж втричі.

За кошти з державного бюджету відремонтована найпроблемніша дорога загального користування місцевого значення Надеждівка – Розлив протяжністю 8 км.

Крім цього, за рахунок місцевого бюджету, в рамках програми по утриманню та ремонту автомобільних доріг, проведено поточний ремонт асфальтового покриття вулиць Станіславське шосе та Свободи у Білозерці, вулиць Гагаріна, Степова та Шевченка в Томиній Балці, вулиць Південна та Нова в Новодмитрівці. На тринадцяти вулицях Білозерської громади проведено грейдерування та підсипка їх щебнем. Загалом програма профінансована в сумі – 1470,4 тис. грн.

За кошти інфраструктурної субвенції селищна рада придбала новий трактор з причепом та роторну косарку.  Нові придбання вже працюють для благоустрою громади.

Також збудоване вуличне освітлення в селах Розлив та Черешеньки, освітлені частина вулиць в Білозерці та Надеждівці. Освітлення вулиць в Білозерській громаді продовжиться і в 2019 році. Це одне з пріоритетних завдань в роботі селищної ради.

Слід зазначити, що селищна рада підтримує і комунальні підприємства громади. За 2018 рік підприємства профінансовано в сумі 175.тис. грн.

На скільки зріс бюджет ОТГ за останній рік?

При планових показниках перевиконання за 2018 рік бюджет зріс на 1,2 %, що складає 392 тисячі гривень. Бюджет Білозерської ОТГ зріс, насамперед, через надходження ПДФО – 60 %  до місцевого бюджету та плати за землю.

Чи маєте ви план розвитку ОТГ на найближчі роки? Перелічіть пріоритетні плани.

На останній сесії був затверджений стратегічний план розвитку Білозерської громади. Крім цього, виготовлений проект про затвердження перспективного   плану, який вже знаходиться на комісії.

Стратегічний план розроблявся, безпосередньо, у співпраці з мешканцями громади, які надали свої пропозиції. Таким чином були обрані три головні сфери фокусування зусиль з розвитку Білозерщини. Це розвиток туристичного потенціалу, розвиток переробної сфери та людський розвиток. Тож ми зробимо все залежне, щоб у найближчому майбутньому Білозерка стала туристичним оазисом в центрі якого Біле озеро. Природний потенціал у нас дуже великий.

Сьогодні ми маємо чіткий план розвитку нашої громади та можемо бути впевнені, що на його реалізацію нам вистачить ресурсів.

Найближчим часом ми плануємо реконструкцію Надеждівського ЗПЗСО, Білозерського ЗПЗСО №2, капітальний ремонт ліцею ім. О.Я. Печерського. Також планується будівництво комплексних спортивних майданчиків зі штучним покриттям в усіх школах та ліцеї Білозерської громади.

Завдяки медичній реформі, у Білозерці, буде збудована амбулаторія сімейного лікаря. Для неї вже придбано медичний автомобіль, який  буде обслуговувати 8 населених пунктів Білозерської громади, а це – 13600 мешканців.

Чого чекаєте від виборів Президента України та який саме Президент, на вашу думку, потрібен Білозерській громаді?

Я впевнена, що політика децентралізації буде продовжена Президентом Петром Порошенком. Лише він може гарантувати незворотність цієї реформи. Буде забезпечено якісний прогрес усій економіці країни, що дасть перспективу розвитку кожній громаді. Все це дозволить наповнити державний та місцеві бюджети, дасть можливість підвищувати зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати та збільшувати кількість робочих місць.

Важливим кроком Президента, для Білозерської громади, стала передача земель сільськогосподарського  призначення із державної в комунальну власність. Відтепер не держава, а саме громада вирішує, як доцільніше використовувати землі і встановлює оплату за оренду земель.

Саме тому я підтримую діючого президента України Петра Олексійовича Порошенка, адже його дії спрямовані на розвиток кожного регіону країни.