У науковому ліцеї ім. О.Я. Печерського школярі змагалися у виборі професій

На цьому тижні в науковому ліцеї ім. О.Я.Печерського відбувся профорієнтаційний захід у вигляді ділової гри «Професійні горизонти». У змаганнях взяли участь 3 команди учнів 10-х класів –  Білозерського закладу початкової  освіти – наукового ліцею ім. О.Я.Печерського, Білозерського закладу ЗПЗСО № 2  ім. Б.Хмельницького та  Білозерського закладу ЗПЗСО № 3.

Метою гри було привернення уваги учнів до питання важливості вибору професії, вміння бачити свої реальні перспективи та можливості, розвивати вміння планувати і досягати професійних цілей.

Провела захід молодий фахівець Білозерської районної філії Євгенія Неннова, яка не так давно сама визначалась у виборі професії , а зараз вона активний творчий спеціаліст.

На заході, у складі журі, були присутні: Олена Розсуждай– директор Білозерської  районної філії ХОЦЗ, Людмила Бондаренко – головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради, Олена Кирик – заступник директора з виховної роботи  Білозерського закладу початкової  освіти – наукового ліцею ім. О.Я.Печерського, практичні психологи ЗПЗСО №2 та №3 АнастасіяГрекул та Ю.В. Нечай.

Наприкінці гри Олена Розсуждай побажала дітям зробити правильний вибір своєї професії та за результатами підрахунків, спостережень членів журі, вручила грамоти капітанам команд.

За 1 місце отримали грамоту учні  Білозерського закладу початкової  освіти – наукового ліцею ім. О.Я.Печерського, за  2 місце – учні   Білозерського закладу ЗПЗСО № 3  та   3 місце – учні Білозерського закладу ЗПЗСО № 2  ім. Б.Хмельницького.

Дорослим здається, що все у світі  давно відомо  та знайомо, – говорить Олена Розсуждай. – І чомусь так склалось, що вибір професії – це вибір всієї родини. Але ця впевненість дорослих може завадити розвитку та самореалізації молодої людини, її вдалої  інтеграції у професійну сферу. Всі повинні чітко розуміти, що метою має бути допомога в  орієнтації молоді у вдалому  виборі професії. Саме напрямку роботи як  профорієнтація   учнівської  молоді,  фахівці Служби зайнятості приділяють особливу увагу, -наголошує Олена Розсуждай. – Визначають  схильності дітей та доносять до усвідомлення учнів попит на ринку праці на ті чи інші професії.

Всі присутні  заходу отримали гарні враження, позитивні емоції, піднесений настрій, а по іншому не мало й бути, адже діти це наша радість.