Хочете працевлаштуватися — готуйтеся до ефективної співбесіди!

Сьогодні конкуренція на ринку праці набирає обертів. Шукаючи роботу ми здійснюємо десятки телефоних дзвінків, зустрічаємося з представниками різних організацій для співбесід. Все частіше потрібно бути готовими, що на одну посаду будуть запрошені декілька претендентів. А тому успіх напряму залежить від вміння презентувати свої професійні якості і від вміння справляти враження на роботодавця. Причому друге — інколи має ключове значення.

Для ефективності Ви маєте володіти ситуацією. Будьте готові до конструктивного діалогу, відповідати на питання.

Профорієнтатори Білозерського районного центра зайнятості, у ході семінарів, або при особистих консультаціях, особливу увагу, наряду із іншими питаннями, приділяють саме цьому аспекту. Наприклад, у ході тренінгових вправ, висвітлюється перелік типових питань та варіації відповідей, які з найбільшою  вірогідністю, прозвучать у Вашу адресу.

Якщо ви готуєтеся до співбесіди, надайте відповідь на ці 15 найбільш типових запитань.

1. Якою була Ваша остання робота?
  2. Які Ваші професійні досягнення?
  3. Як Ви отримали попередню роботу?
  4. Які у Вас були помилки на минулій роботі?
  5. Що таке “хороша робота” для Вас?
  6. Які позиції у вашій роботі ви виконуєте із задоволенням, а які — через силу?
  7. В чому ваша успішність у роботі?
  8. Який, на Ваш погляд, має бути керівник?
  9. Який, на Вашу думку, найбільш типовий конфлікт у колективі?
  10. Як ви бачите свій перший робочий день?
  11. Чому ви хочете працевлаштуватися саме на наше підприємство?
  12. Як заставити працювати працівників з максимальною віддачею?
  13. Презентуйте себе.
  14. Ким ви бачите себе, в межах нашого підприємства, через рік?
  15. Які у Вас є запитання?

Пам’ятайте, що перш ніж почати відповідати, постарайтеся зрозуміти, навіщо поставлене питання. Вам необхідно вирішити, як можна відповідаючи підкреслити свої сильні сторони і чого, краще, не говорити. Від ваших відповідей залежить – отримаєте ви нову роботу чи відмову.

Завідувач сектору з профорієнтації Білозерського районного центру зайнятості І.Є. Корміленко