Головне Управління Держпраці у Херсонській області звертається до роботодавців та працівників Білозерської об’єднаної територіальної громади

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» Головним управлінням Держпраці у Херсонській області спільно з представниками фіскальної служби, Пенсійного фонду та Національної поліції розпочато комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Згідно розпорядження №208-к від 09.08.2018 року на посаду інспектора праці Білозерської селищної ради призначено Шевейко Сергія Володимировича. В ході інспекційних відвідувань інспектором будуть виявлятися нелегально працюючі працівники. За кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.

Головне управління Держпраці у Херсонській області звертається до роботодавців та наголошує на перевагах оформлення трудових відносин з працівниками відповідно до норм чинного законодавства, аби уникнути застосування штрафних санкцій. Тож радимо ще раз звернутися до норм КЗпП та законів, що регламентують трудові відносини. Сьогодні дешевше дотримуватися норм закону,аніж оплачувати штрафи.

Зокрема, звертаємося до працівників, які з певних причин досі працюють неофіційно. Доки Ви отримуєте «заробітну плату у конверті», роботодавець позбавляє Вас права на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, допомогу по безробіттю, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві тощо. До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Відтак, такі громадяни позбавлені соціального захисту при досягненні пенсійного віку.

З метою отримання консультації щодо належного оформлення трудових відносин звертайтесь до ГУ Держпраці у Херсонській області за тел. 0552 49 06 30