В ліцеї ім. О.Я.Печерського провели нараду щодо профілактики кору

4 листопада у Білозерському науковому ліцеї ім. О.Я. Печерського відбулася нарада з педагогічними та медичними працівниками закладів освіти Білозерської ОТГ та Білозерського району за участі Тетяни Пікуш, заступника головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Білозерського району» та Валентини Гармидер, дільничного лікаря-педіатра Білозерської амбулаторії загальної практики сімейної медицини на тему «Недопущення епідемії кору в Україні».

Лікарі розповіли про страшну хворобу – кір, та звернули увагу на обов’язковість щеплень як дітям, так і дорослим. Кір – це інфекційна хвороба, що вражає дітей та дорослих без імунітету проти неї та є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

Станом на 1 листопада 2018 року у Херсонській області зафіксовано 218 випадків захворюваності, з них 171  дорослий та 47 дітей. За даними заступника головного лікаря Тетяни Пікуш не щеплені від кору чотирнадцять дітей, які проживають на території смт. Білозерка,  двоє дітей в Томиній Балці та троє дітей у Знамʼянці. Основною причиною є відмова батьків щеплювати дітей.

Тетяна Пікуш зауважила, що відповідно до статей 5, 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та статей 12, 15  Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» вакцинація від кору дітям шкільного віку та вихованцям закладів дошкільної освіти є ОБОʼЯЗКОВОЮ.