Спалах африканської чуми свиней в Білозерському районі

13 липня в селі Кізомис місцевий житель знайшов мертвою свою свиню. Після проведення лабораторної експертизи виявлено, що свинка була заражена африканською чумою свиней (АЧС). Щоб запобігти поширенню інфекції село Кізомис взяте під карантин на сорок діб. В зв’язку з цим виставлені блокпости поліції зі спеціалістами Держпродспоживслужби, щоб ніхто не зміг вивезти заражених свиней або м’ясо. Проведені роботи, щодо вилучення та утилізації заражених свиней в Кізомисі. Власники тварин отримають компенсацію з бюджету, у розмірі – 38 гривень за кілограм м’яса.

Та біда, як відомо, не приходить одна. В селі Надеждівка зафіксований новий спалах АЧС. В особистому селянському господарстві померло три свині. Взяті аналізи підтвердили захворювання свиней АЧС. Проводяться роботи, щоб локалізувати та знищити епідемію. Причини спалаху АЧС встановлюються.

Жителі населених пунктів у яких з невідомих причин почали хворіти або падати свині прохання звернутися в управління Держпродспоживслужби (тел.05547 3-34-92) або в Білозерську селищну раду (тел. 05547 3-38-18).