Білозерський селищний голова провела зустріч з жителями Надеждівки

4 липня в селі Надеждівка Білозерський селищний голова Антоніна Чередник провела зустріч з місцевими мешканцями. Окрім неї на зустрічі, що відбулась в будинку культури були присутні: заступник Білозерського селищного голови Олександр Піскун, староста Надеждівського старостинського округу Олександр Івченко, завідувач Білозерської амбулаторії ЗПСМ Олена Анкіна, заступник головного лікаря з ЕТН, охорони материнства та дитинства Тетяна Пікуш та директор МКП «Водограй» Ірина Гроза.

Олена Анкіна і Тетяна Пикуш ознайомили жителів Надеждівки з медичною реформою, що розпочалась у 2018 році. Більшість жителів села з побоюванням ставляться до нововведень і тому лікарі самі приїхали до мешканців, щоб розвіяти сумніви. По перше треба заключити декларацію з сімейним лікарем. Для цього потрібні паспорт та ідентифікаційний код, а для дитини – свідоцтво про народження. Обрати лікаря можна на власний розсуд і необов’язково в Білозерці, можна й в інших містах. Декларацію треба заключити до кінця 2018 року. Тим хто не встигне, допомога буде надаватись тільки первинна і невідкладна, за все інше доведеться платити. Якщо лікар, з яким заключена угода вас не влаштує, договір можна розірвати і підписати з іншим доктором. Але так само і лікар може розірвати договір, якщо ви порушите умови, які в ньому прописані. У одного лікаря може бути до двох тисяч пацієнтів. Заробітна плата нараховується залежно від їх кількості. У 2018 році середня виплата на первинній ланці складає близько 370 грн на одного пацієнта, але залежно від віку пацієнта тариф буде збільшений. Зроблено це для того, щоб у лікарів була достойна зарплата і пацієнтам не доводилось давати хабарів. МОЗ вже ввело єдину електронну систему охорони здоров’я eHealth, яка має замінити купи паперів. Головна мета медичної реформи – це доступна, якісна та головне вчасна допомога для всіх.

Після обговорення медичної реформи з присутніми поспілкувалася Ірина Гроза. У Надеждівці гостро стоїть питання з вивозом сміття, так як немає власного сміттєзвалища. Ірина Гроза запропонувала заключити договір з МКП «Водограй» на вивезення твердих і рідких відходів на Білозерське сміттєзвалище по тарифу – 14 гривень з однієї людини. Послуга надається згідно чинного законодавства. Мало хто знає, що на вивіз сміття можна отримати субсидію, і тоді з тарифу буде відшкодовуватися мінімально 5 гривень. За вивіз гною і будівельного сміття абоненти доплачують індивідуально, залежно від кількості. Періодичність вивозу залежить від сукупності заключених договорів. У Білозерці, наприклад, з приватних секторів, сміття вивозиться раз на тиждень у будь яку погоду. Жителі Надеждівки взяли час на роздум і пообіцяли до 1 вересня вирішити чи заключати їм угоди з МКП Водограй.

У кінці зборів з мешканцями Надеждівки поспілкувались Антоніна Чередник і Олександр Піскун. Вони розповіли, що до кінця року відбудеться ремонт котельної (з заміною водогрійного котла) у Надеждівському ЗПЗСО і капітальний ремонт вуличного водопроводу по вулицях Набережній і Миру. Окрім цього реалізується проект будівництва вуличного освітлення на окремих вулицях. Зустріч пройшла у форматі питання-відповідь, де селищні очільники відповіли на запитання жителів Надеждівки.

На останок Білозерський селищний голова пообіцяла, що збори з жителями громади будуть проводитись щомісячно. Наступна зустріч відбудеться з мешканцями Томиної Балки.